Ovaj mjesec: 1994

Održana prva radionica vršnjačkih medijatora
Autor: Tanja Kolar Janković, 24. 2. 2020.

Od 4. do 14. veljače 2020. nastavnica  Ivana Vlaisavljević sa vršnjačkim je medijatorima održavala  radionicu za sve učenike 1. i 2. razreda na temu ''Komunikacija''.  Ovo je prva od ukupno tri radionice koje će se provesti kroz sve prve i druge razrede kako bi se učenike upoznalo s pojmom medijacije te ih uključilo u sam program vršnjačkih medijatora.  Medijacija je rješavanje sukoba na inovativan, demokratski i miroljubiv način pritom koristeći različite alate i vještine komunikacije.

Učenici su na prvoj radionici raspravljali o vrstama komunikacije, kao i o ključnim komunikacijskim vještinama poput asertivnosti, parafraziranja, reflektiranja te sažimanja.  Imali su priliku i uvježbavati Ja-poruke koje osiguravaju nenasilnu komunikaciju, a obuhvaćaju opažanje, osjećaje, potrebe i molbu.  Učenike su kroz radionicu vodili vršnjački medijatori: Klara Medved, Lorena Lukšec, Karlo Varga, Ivan Demšić i Luka Emanuel Blažević.