Ovaj mjesec: 2001

Obilježili smo Svjetski dan borbe protiv AIDS-a
Autor: Tanja Kolar Janković, 1. 12. 2018.

Povodom Svjetskog dana borbe protiv AIDS-a koji  se obilježava 1. prosinca, učenici 5. razreda Tehničke škole Virovitica - smjer medicinska sestra/ tehničar opće njege i njihove mentorice održali su predavanje na temu ''AIDS i spolno prenosive bolesti''.  Predavanja su  održana u 3D, 4S, 4E i 4Š, a cilj je bio osvijestiti učenike o prevenciji i prevalenciji AIDS -a kao globalnog problema koji je ipak posljednjih godina u silaznom trendu pojavnosti. Učenici su svoje kolege informirali i o spolno prenosivim bolestima, njihovim simptomima te načinima zaštite. Osim učenika, i nastavnici Tehničke škole podržali su borbu protiv AIDS-a noseći crvene vrpce.