Dan lovaca u Mađarskoj
Autor: Tanja Kolar Janković, 8. 6. 2018.

U subotu, 2. lipnja 2018., posjetili smo tradicionalni mađarski sajam posvećen lovstvu. Uz šatore koji su otkrivali lovački pribor, tradicionalnu odjeću i obuću te hranu, imali smo priliku uživati i u izložbi lovačkih pasa i malih divljih životinja, gađanju glinenih golubova te cjelodnevnom programu za koji su zaslužni naši partneri u projektu ''Zaboravljene šumske voćkarice''. Naši su učenici glazbenici i profesor Mlinarić, također, uveličali program i to trima pjesmama: Hallelujah, Price Tag i Rolling in the Deep. Osim toga, učenici šumarskoga usmjerenja, zajedno s mađarskim kolegama, predstavili su projekt na kojem aktivno radimo. Svoj su štand obogatili plakatima i letcima, primjercima voćkarica i raznim drugim rekvizitima. Trebalo nam je jako puno vremena da obiđemo čitavi sajam i moramo priznati da smo bili oduševljeni. Lijepo je bilo vidjeti i doživjeti kulturu i tradiciju nama bliske susjedne zemlje. (G.T.)