Noć knjige 2018.
Autor: Tanja Kolar Janković, 24. 4. 2018.

Dana, 23. travnja u 12 sati, u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu svečano je otvorena sedma po redu Noć knjige, manifestacija koja povodom Međunarodnog dana knjige i autorskih prava (23. 4.) i Dana hrvatske knjige (22. 4.) u središte svog interesa stavlja kulturu čitanja - knjigu, čitanje i čitatelja. Najdulja kulturna noć u Hrvatskoj obilježit će se se u gradovima i mjestima širom zemlje, a brojni su sudionici pripremili različite programe. Tehnička škola Virovitica pridružila se obilježavanju, samo nekoliko sati nakon službenog otvorenja, predstavljanjem pročitanih knjiga i čitanjem odabranih ulomaka u školskoj knjižnici, u organizaciji Ivane Vlaisavljević, prof. i T. Kolar Janković, prof. i dipl. bibl. Učenica Lorena Galešić predstavila je knjigu Kontesa Nera Marije Jurić-Zagorke, a Karmen Đurčević knjigu Sto godina samoće autora G. G. Marquesa. Obje su učenice 1. razreda smjer medicinska sestra/tehničar opće njege. Stručna suradnica psihologinja Melita Majurec predstavila je popularnu knjigu Ciganin, ali najljepši autora Kristijana Novaka, a kroz Galaksiju za autostopere (Vodič kroz Galaksiju za autostopere) Douglasa Adamsa provela nas je Ivana Vlaisavljević, prof. Stručna suradnica školska knjižničarka T. Kolar Janković predstavila je knjigu Specijalna potreba spisateljice Lade Vukić. Noć knjige u Tehničkoj školi završila je pozivom na novi susret dogodine.