Ovaj mjesec: 1994

Klokan bez granica 2018.
Autor: Tanja Kolar Janković, 31. 3. 2018.

U četvrtak, 22.ožujka 2018. godine, u našoj je školi održano međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica” čiji je moto: bez selekcije, eliminacije i finala!

U približno isto vrijeme iste su zadatke rješavali učenici 60-tak zemalja svijeta.

Natjecao se 41 učenik naše škole u tri kategorije:13 učenika 1.razreda u kategoriji CADET,

23 učenika 2. i 3.razreda u kategoriji JUNIOR i 5 učenika 4.razreda u kategoriji STUDENT.

Zadatke su rješavali 75 minuta.

Ravnatelj prof. Ivan Kućan natjecatelje je počastio sokom i krafnom, a svake godine učenici dobiju i sitne poklone - torticu, penkalo i kalendar.

Rješenja zadataka bit će objavljena 20. travnja 2018.godine na mrežnoj stranici Hrvatskoga matematičkoga društva gdje će 2.svibnja biti objavljeni i rezultati najbolje plasiranih učenika. Nagrade najboljim učenicima dodjeljivat će se od 17.svibnja 2018.godine.

V. Hižman-Tržić, prof.